Toronto Film Festival 2017

1. září 2017 v 21:46 | Malia

Děvčata (Alicia, Brie, Emma S., Margot) budou za chvilku propagovat své filmy na festivalu v Torontu (7. 9. 2017 - 17. 9. 2017), kterých tam bude pět (šest, když počítáme Free Fire od Brie, ale to nebude premiéra, takže nepředpokládám, že jej bude moc propagovat - navíc, když tam bude s vlastním filmem). Alicia tam bude se dvěma filmy - Euphoria a Submergence, Emma s filmem Battle of the Sexes (oprava - premiéra Battle of the Sexes je 2.9. na Telluride Film Festival), Margot s filmem I, Tonya a Brie s Unicorn Store. Jelikož o filmech do teď bylo hrozně málo informací, možná kromě Battle of the Sexes, tak jsem se rozhodla přeložit vám oficiální informace ze stránek festivalu. Původně jsem chtěla přidat tento článek později, ale jelikož budu teď celý víkend v práci a nepředpokládám, že se mi bude chtít něco v noci přidávat, tak jsem se rozhodla hodit ho sem už teď. Musím říct, že něco vypadá hodně zajímavě, osobně se asi nejvíc těším na I, Tonya. A co se nejvíc líbí vám?EUPHORIA
Alicia Vikander
8. září 2017

Režisér: Lisa Langseth
Obsazení: Alicia Vikander, Eva Green, Charlotte Rampling, Eveline Hall, Charles Dance
2017 ‧ Filmové drama ‧ 1 h 44 min

Švédská filmařka Lisa Langseth se znovu spojila s herečkou z jejích filmů Milovaná a Hotel, a k nim se připojila Eva Green, pro film o dvou odcizených sestrách, které se pokouší o složité a zkázonosné usmíření. Ve vedlejších rolích se objeví Charlotte Rampling a Charlese Dance.

Euphoria je debutem švédské režisérky Lisy Langseth v anglickém jazyce. Je pozoruhodné, že je to již potřetí, co se na projektu setkala s držitelkou Oskara Alicií Vikander (její filmový debut byl právě film Milovaná, 2009). A je to první film produkovaný vlastní produkční skupiny Vikanderové, což je známkou toho, že chce tato skvělá herečka podporovat inteligentní filmy plné vášně. Euphoria nutně přiláká diváky díky brilantní práci Langsethové.

Věšina tohoto skvostně natočeného filmu se odehrává na sluncem opuštěném venkovském sídle. Intimní atmosféra navozuje silný, neobvyklý, aktuální a jistě prorocký příběh. V jeho centru: dvě velmi rozdílné sestry, jakýmsi způsobem si odcizené, které jsou nuceny během několika málo dnů společně projít všemi velkými změnami v jejich životech. Ines (Vikander) je extrovertní fotografka, která žije v New Yorku, Emilie (Eva Green) je introvertka, která požádá svou sestru o doprovod na tajemném výletě. Jak spolu projíždí zalesněnou evropskou krajinou a dojíždí do svého cíle, Ines pomalu dochází, proč ji sestra požádala o doprovod. Nejprve vyděšená se snaží bojovat a odmítá porozumět sestřinu záměru konfrontovat jejich minulost, a hlavně, jejich budoucnost.

Film, který je plný překvapení a funguje jako kukátko do blízké budoucnosti, je meditací života a smrtelnosti.I, TONYA
Margot Robbie
9. září 2017

Režisér: Craig Gillespie
Obsazení: Margot Robbie, Sebastian Stan, Julianne Nicholson, Paul Walter Hauser, Bobby Cannavale, Allison Janney
2017 ‧ Sportovní film/Životopisný film ‧ 2 h 1 min

Margot Robbie hraje ve snímku o kontroverzní olympijské krasobluslařce Tonye Harding. Je to tragický, vtipný a absurdní pohled na jeden z největších amerických sportovních skandálů.

V roce 1994 byl krasobluřský svět otřesen brutálním útokem na nadějnou medailistku Nancy Kerrigan. Co bylo ještě víc šokující bylo, že za útokem stáli blízcí - a také dost možná ona sama - její rivalky Tonyi Harding. Možná byste čekali film o Kerriganové, jejím triumfálním zotavení a její stříbrné medaily na Olympiádě v Lillehammeru, ale toto není příběh o ní. Toto je příběh Tonyi.

Tonya Harding byla první Američankou, které se povedlo dokončit zlatý grál krasobluslení - trojitý axel, a to na soutěži v roce 1991. Ale úspěch na ledě se ne vždy potkával s radostným osobním životem. Vyrostla v nejistotě se svou matkou, která ji týrala, a musela si vše sama vybojovat. I když zvládala složité technické skoky, bylo čím dál těžší uchvátit porodce a byla často kritizována pro nedostatek ladnosti a její nekonvenční krásu. Když potkala Jeffa Gilloolyho, který ji konečně dostal pryč od její matky, stal se její podporou a také spojením s podsvětím.

Scénář Stevena Rogerse a režie Craifa Gillespieho přistupuje k těmto opravdovým postavám bez předsudků a společně vytváří zábavný film, který je částečně dokomentem a částečně tragikomedií. Díky přeměně Margot Robbie v Tonyu a nezapomenutelnému výkonu Allison Janney v roli matky pochopíte mnohem lépe život za novinovými titulky. A možná si ji dokonce oblíbíte.SUBMERGENCE
Alicia Vikander
10. září 2017

Režisér: Wim Wenders
Obsazení: Alicia Vikander, James McAvoy, Alex Hafner, Audrey Quoturi, Celyn Jones, Harvey Friedman, Jess Liaudin, Godehard Giese, Thibaut Evrard
2017 ‧ Filmové drama/Thriller ‧ 1h 52 min

Nový film od skvělého Wima Wenderse (Pina) je romantický příběh o vodním inženýrovi (James McAvoy) a hlubokomořské výzkumnici (držitelka Oskara Alicia Vikander), kteří se snaží vrátit k sobě, ačkoliv jsou rozděleni oceány, kontinenty a občanskou válkou.

Filmy Wima Wenderse jsou motivovány tématy neklidného cestování a hledáním lidského shledání. To ho vedlo mnoha různými cestami, kde postava a krajina, a jejich boj, vytvářejí definující motiv jeho děl. Submergence, jeho bolestně romantický nový film, v tomto motivu pokračuje.

Příběh je založen na románu bývalého válečného korespondenta J.M. Ledgarda, a začíná divoce vášnivým milostným vztahem mezi dvěma lidmi poblíž resortního města Dieppe, na francouzském severním pobřeží. James (James McAvoy) je vodní inženýř, zatímco Danielle (Alicia Vikander) je bio-matematička, která pracuje na projektu hlubinného potápění. Rychle a nečekaně se do sebe zamilují, i když je souzeno, že je jejich práce rozdělí. Ani jeden není zcela připraven na to, co se stane potom.

Zatímco Danny, která je fascinovaná prozkoumáváním největších hloubek oceánu, vyrazí na nebezpečnou cestu, James odjíždí do Somálska, kde je brzy vtažen do geopolitického víru, kvůli kterému se ocitá v obrovském nebezpečí. Obě postavy se vypořádávají s různým druhem izolace, nepřestávají po sobě ale toužit; jejich odhodlanost se znovu potkat se stane součástí jich samých, stejně jako jejich vztah.

Film natočil Benoît Debie (Vejdi do prázdna, Vše bude v pořádku), pobřeží Normandie, vyprahlé Somálsko a podmořské ponory poskytují nádherné záběry pro Wendersovu skvělou adaptaci hrůzného příběhu o lásce střetávající se s nekotrolovatelnými silami.BATTLE OF THE SEXES
Emma Stone
11. září 2017

Režisér: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Obsazení: Emma Stone, Steve Carell, Elisabeth Shue, Sarah Silverman, Andrea Riseborough, Austin Stowell, Jessica McNamee, James Mackay, Alan Cumming
2017 ‧ Sportovní film/Životopisný film ‧ 2 h 1 min

Emma Stone a Steve Carell hrají ve filmu o legendárním tenisovém zápase v roce 1973 mezi Billie Jean King a Bobby Riggsem.

Zápas mezi Billie Jean King a Bobby Riggsem v roce 1973 byl zlomovým bodem v tenisové politice. Scénář napsal oskarový scénárista Simon Beaufoy (Milionář z chatrče) a režie se ujalo duo Valerie Faris a Jonathan Dayton (Malá Miss Sunshine). Film o vzrušujícím momentě v tenisové historii slibuje skvělé herecké výkony hlavní dvojice Emmy Stone a Steva Carella.

King (stone) je ve své profesi šampionkou a veřejně aktivní feministkou, její osobní život je ale složitější. Její manželství se rozpadá. Její utajovaná sexualita ji rozptyluje. Je rozhořčená, že Národní tenisová liga nechce dovolit stejné mzdy pro muže a ženy. King zakládá svůj vlastní turnaj spolu s Gladys Heldman (Sarah Silverman). Riggs (Carell) už deset let nehrál na žádném turnaji. Čelí problémům s penězi a je odhodlán vyhrát zpět svou bývalou ženu (Elisabeth Shue). Navrhne tedy velmi veřejnou výzvu: 100 000 dolarů pro výherce zápasu. King přijme víc než jen hru.

Film nám připomíná, jak blatantní sexismus prostupoval tzv. sexuální revolucí. Taky nám ale ukazuje kroky velikánů jako je Kingová.

Film, překypující kostýmy a designem ze 70. let, je stejně zábavný jako policky akutní, a Stone a Carell tvoří nesmírně příjemné protivníky.UNICORN STORE
Brie Larson
11. září 2017

Režisér: Brie Larson
Obsazení: Brie Larson, Samul L. Jackson, Joan Cusack, Bradley Whitford, Mamoudou Athie, Hamish Linklater, Martha MacIsaac, Karan Soni, Annaleigh Ashford
2017 ‧ Komedie ‧ 1 h 32 min

Brie Larson hraje ve svém režijním debutu o snílkovi, který se odmítá vzdát svého dětství a kterému je nabídnut ten nejkouzelnější dárek, jaký si jen mohla přát. Ve filmu se Samuelem L. Jacksonem, Joan Cusack a Bradley Whitfordem.

Dětské představy se rozlétly jako vílí prach v nudné realitě v okouzlujícím režijním debutu držitelky Oskara Brie Larson. Nicméně, v tomto příběhu pozdě dospívající mladé ženy se ony představy zkomplikují.

Kit (Larson) je snílkem, umělkyní jejíž paleta se hemží duhami a třpytkami. Naneštěší ji umělecká škola nechce přijmout a její 'moderní' rodiče (Joan Cusack a Bradley Whitford) dochází k názoru, že je na čase, aby Kit dospěla. Získá tak práci v reklamní agentuře a začíná mít pocit, že se dospělost nezadržitelně blíží. Pak jí ale přijde několik záhadných pozvánek do utajeného obchodu, kde jí vysmátý prodejce v lesklém růžovém obleku (Samuel L. Jackson) nabídne to, na co celý život čekala: jejího vlasního poníka. Jedinou podmínkou je to, že Kit musí dokázat, že je dostatečně zodpovědná na to, aby se postarala o svého vlastního kouzelného mazlíčka. S pomocí jejího nového kamaráda Virgila (Mamoudou Athie) začíná Kit pracovat na stáji - ale dostane opravdu tak vzácný dar?

Vtipně a neuctivě, kombo Larson a Samantha McIntyre (scénář) přináší divákům svěží, nápaditý pohled na existencionální krizi, na téma, které je většinově dominováno mužskými filmaři. Svět může být až příliš náročný pro lidi jako je Kit, ale byla by to bez nich mnohem menší legrace - nebo bez jejich jednorožců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cara © BarbaraPalvin-Daily Cara © BarbaraPalvin-Daily | Web | 2. září 2017 v 10:26 | Reagovat

Tyjo, tak z popisu filmů jsem nadšená! Nejvíce asi ale z I, Tonya a Battle of the Sexes, protože to podle mě bude určitě stát za to (hlavně to herecké obsazení apod) a navíc mám moc ráda životopisné filmy :)

2 Alison  | © dobrevteam Alison | © dobrevteam | Web | 2. září 2017 v 12:40 | Reagovat

Najviac som zvedavá na Battle of the Sexes :)

3 Katie* Katie* | Web | 3. září 2017 v 20:23 | Reagovat

Nejprve ti chci poděkovat, že sis dala tu práci a vytvořila tenhle článek, protože o některých z těchto zmíněných filmů jsem toho třeba moc nevěděla. A taky vidím, že teda budeš mít na nějakou dobu hodně věcí na přidávání :D To se jen tak nezastavíš!
Dobře, první film - Euphoria. Věděla jsem, že existuje, ale nevěděla jsem, o co v něm přesně jde. Vypadá to, že půjde o takové odlehčenější drama, na které se nejspíš podívám - už jen kvůli tomu skvělému obsazení. Přiznám se, že mě trochu překvapuje, že Alicia zde bude hrát extrovertku a Eva introvertku. Čekala bych, že to bude obráceně, ale třeba obě překvapí :) Na Margot ve snímku I, Tonya jsem teda hrozně zvědavá a moc se na něj těším! Myslím si, že tohle je zrovna příběh, který u nás v ČR moc známý není, přestože jde o takový brutální útok. Taky jsem zvědavá, jak si Margot poradila s tím krasobruslením :) O filmu Submergence jsem neměla ani ponětí :D Přiznám se, že z popisu mě moc nezaujal, tak nevím, jestli se na něj podívám. Možná mě přesvědčí hodnocení ostatních diváků. Další film, na který se moc těším je Battle Of Sexes. Nemám pochyb o tom, že půjde o jeden z předních filmů v nadcházející awards season a Emma si určitě vyslouží další nominaci na Oscara :) Tady mám akorát strach, že se zde střetnou Emma s Jennifer (u té se mluví o tom, že by si mohla dojít pro dalšího Oscara za film Mother!) - to pak nebudu vůbec vědět komu fandit :D Každopádně hrozně doufám, že si tentokrát pro Oscara přijde Jake Gyllenhaal za film Stronger :) Ale to jsem odbočila :D Další film, o kterém jsem vůbec nevěděla, je ten s Brie. Ani jsem nevěděla, že se pustila do režie :D  Film zní docela zajímavě a mohla by to být pěkná podívaná. Nejvíc mě pobavila představa "Samuel L. Jackson v lesklém růžovém obleku" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama